note.chiebukuro.yahoo.co.jp
profitinvestblog.blogspot.com

27 sty 2015

SAM_5272

Pierwszy tydzień ferii obfitował w wiele atrakcyjnych wyjazdów i zdarzeń. Rozpoczęło się od prelekcji, quizu, zabawy w Miasteczku Ruchu i instruktażu pierwszej pomocy, przeprowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę. Kolejne dni upłynęły nam bardzo pracowicie, dzieci wykonywały piękne prace plastyczne dla swoich kochanych Babć i drogich Dziadków. (więcej…)

19 sty 2015

zdjęcia Wdk Dobrzyca 023

W piątek dnia 16 stycznia w Domu Kultury w Dobrzycy odbyła się impreza z okazji Dnia Babci i Dziadka wspólnie zorganizowana przez Szkołę Podstawową, Wiejski Dom Kultury i Koło Gospodyń Wiejskich w Dobrzycy. Imprezę uświetniły występy dzieci z oddziału przedszkolnego  i szkoły podstawowej z Dobrzycy,  występ zespołu pieśni i tańca „Kalina” z WDK Dobrzyca oraz Dubstepowy taniec w wykonaniu młodego człowieka Remigiusza Fedyka z WDK Dobrzyca. Wprowadziło to wszystkich obecnych na sali w nastrój pełen radości – bo to święto ma na celu pokazanie, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka pełni babcia i dziadek. (więcej…)

19 sty 2015

SAM_5126

Dla dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy pierwszy dzień ferii zimowych zaczął się prelekcją i świetną zabawą edukacyjną w ramach akcji „Bądź widoczny na drodze”. Spotkanie dzieci z funkcjonariuszami Straży Gminnej w Będzinie i ratownikami medycznymi z Centrum Szkolenia Sił Powietrznych Wojska Polskiego w Koszalinie odbyło się w sali widowiskowej Domu Kultury w Będzinie. Licznie przybyłe dzieci podzielono na trzy grupy wiekowe, (więcej…)

16 sty 2015

Plany feryjne z poszczególnych świetlic i Domów Kultury znajdują się w zakładce O nas zapisane w folderach Ferie 2015 , lub na stronie głównej

w zakładkach poszczególnych świetlic.

Zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu wolnego  z GOK :)

16 sty 2015

Dzień po Jasełkach w wykonaniu szkół podstawowych swoje występy w Gminnym Ośrodku Kultury w Będzinie zaprezentowały dzieci z Przedszkola Samorządowego w Będzinie, Przedszkola Samorządowego w Mścicach, Wiejskiego Ogniska Przedszkolnego w Dobrzycy oraz Wiejskiego Ogniska Przedszkolnego w Tymieniu.

Jasełka odbyły się w pięknej inscenizacji. Maluszki ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus. Nie zabrakło kolęd, pastorałek i śpiewanych przez dzieci piosenek. Mali aktorzy zaprezentowali się wspaniale, otrzymali gromkie brawa.

Komisja konkursowa nagrodę główną przyznała dzieciom z Wiejskiego Ogniska Przedszkolnego w Dobrzycy. Pozostali otrzymali wyróżnienia i poczęstunek.

15 sty 2015

W dniu 14 stycznia 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Będzinie odbył się coroczny Gminny Przegląd Jasełkowy w zakresie szkół podstawowych. W wydarzeniu udział wzięły trzy szkoły z terenu Gminy Będzino – Tymienia, Łekna i Mścic.

Mali „aktorzy” z wielkim zaangażowaniem wprowadzili widzów w nastrój świąt Bożego Narodzenia, przypomnieli tradycje, obrzędy i zwyczaje. Wszyscy wykazali się dużą mobilizacją w przekazaniu swoich przedstawień, a ich stroje i dekoracje przeniosły wszystkich w zamierzchłe czasy. Nagrodę główną komisja przyznała wykonawcom Szkoły Podstawowej w Tymieniu, którzy otrzymali dyplom i radioodtwarzacz. Pozostali otrzymali dyplomy za udział, a wszystkie dzieci nagrodzono cukierkami i drobnymi słodyczami. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za udział, szczególne podziękowania kierujemy do nauczycieli i wychowawców klas, którzy Jasełka przygotowali i zaprezentowali publiczności.

14 sty 2015

SAM_4943

Gminny Ośrodek Kultury jak w poprzednich latach, tak i w tym roku chętnie i aktywnie włączył się w akcję finałową Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Panie instruktorki wraz z dziećmi (więcej…)