note.chiebukuro.yahoo.co.jp
svit-matrasiv.com.ua
profitinvestblog.blogspot.com


01 paź 2014

SAM_4189

Po niezapomnianych wakacyjnych wycieczkach organizowanych przez świetlice z terenu całej Gminy Będzino, okres letni zakończono szaloną dyskoteką w Dobrem. (więcej…)

19 wrz 2014


Na terenie gminy Będzino w miejscowości Tymień w ramach Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Nauka dla Środowiska – Ośrodek Działaj Lokalnie w Koszalinie rozpoczęto projekt pn. „Taniec i śpiew łączy pokolenia”, którego inicjatorami są mieszkańcy Tymienia, a wnioskodawcą Gminny Ośrodek Kultury w Będzinie. (więcej…)

02 wrz 2014

kuj

Przyjaciele Pszczół – dziękujemy, że jesteście z nami!

Jedna pszczela robotnica potrafi wyprodukować w swoim życiu miód w ilości 1/12 łyżeczki do herbaty, ale wiele osób nie wie, że nie powstaje on dla ludzi. Jest to pokarm pszczół konieczny do przetrwania zimy i wczesnej wiosny przed rozkwitem kwiatów. Z kolei błędnie nazywane przez ludzi „bąkami” trzmiele nie produkują miodu w ogóle: zbierają nektar i, tak jak wszystkie dziko żyjące pszczołowate, pełnią ważną dla całego środowiska rolę – zapylają kwiaty, drzewa owocowe i warzywa. Wykorzystując jako inspirację fakt, że pszczoły komunikują się ze sobą za pomocą tańca, powstał specjalny układ choreograficzny „Taniec Życia” oraz piosenka o tym samym tytule nawiązujące do pszczół i ich niezastąpionej roli w całym środowisku. Teledysk z choreografią zobaczyło ponad 600 tysięcy ludzi. 1. września jako nietypowe zwieńczenie edycji programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”, na kanale Youtube Kujawskiego odbędzie się premiera piosenki pt. „Taniec Życia”.

  (więcej…)

27 sie 2014

WP_002521

 

Dnia 26 sierpnia na świeżym powietrzu, we wspaniałej wesołej atmosferze, dzieci z terenu gminy Będzino pożegnały Wakacje 2014 na placu zabaw w Dobrem. (więcej…)

26 sie 2014

Dnia 23 sierpnia 2014r. na placu rekreacyjnym w lasku w Mścicach odbył się Festyn Wiejski zorganizowany przez Radę Sołecką w Mścicach przy współudziale Gminy Będzino , Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie i Starostwa Powiatowego w Koszalinie. (więcej…)

23 sie 2014

DSC05648

Sierpień w naszej świetlicy mija równie atrakcyjnie co lipiec. Dzieci wyjeżdżały (więcej…)