note.chiebukuro.yahoo.co.jp
svit-matrasiv.com.ua
profitinvestblog.blogspot.com


14 paź 2014

wieniec

Świetlica w Będzinie zaprasza wszystkich chętnych na warsztaty kwiatowe. (więcej…)

14 paź 2014

SAM_4377

Dnia 10 października 2014roku w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie, odbyły się obchody (więcej…)

09 paź 2014

 

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Tort ufundowany przez Piekarnię Bajgiel z Będzina

W sobotę 4 października 2014 roku suita kaszubską / wiązanką tańców i piosenek kaszubskich opracowaną przez Bernadettę Durbacz z CK 105 w Koszalinie /rozpoczęły się obchody jubileuszu 40-lecia działalności Zespołu Pieśni i Tańca „KALINA”. Na scenie sali WDK w Dobrzycy zaprezentował się zespół w obecnym składzie : Wielgus Emila, Miklasińska Natalia, Włoch Dominika, Sztyrak Sylwia, Sztyrak Paulina, Lesiak Ola, Lesiak Maciek, Marszałek Bartek, Opala Wojtek, Wesoły Piotrek, Fedyk Renek, Kugler Radek , Wojtecki Bartek, Bryliński Michał, Bryliński Sławek, Kopacz Artur, na akordeonie akompaniował Jerzy Łuczak, na kontrabasie Stanisław Potocki i na skrzypcach Stefan Wawrzeńczyk. (więcej…)

01 paź 2014

SAM_4189

Po niezapomnianych wakacyjnych wycieczkach organizowanych przez świetlice z terenu całej Gminy Będzino, okres letni zakończono szaloną dyskoteką w Dobrem. (więcej…)

19 wrz 2014


Na terenie gminy Będzino w miejscowości Tymień w ramach Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Nauka dla Środowiska – Ośrodek Działaj Lokalnie w Koszalinie rozpoczęto projekt pn. „Taniec i śpiew łączy pokolenia”, którego inicjatorami są mieszkańcy Tymienia, a wnioskodawcą Gminny Ośrodek Kultury w Będzinie. (więcej…)

02 wrz 2014

kuj

Przyjaciele Pszczół – dziękujemy, że jesteście z nami!

Jedna pszczela robotnica potrafi wyprodukować w swoim życiu miód w ilości 1/12 łyżeczki do herbaty, ale wiele osób nie wie, że nie powstaje on dla ludzi. Jest to pokarm pszczół konieczny do przetrwania zimy i wczesnej wiosny przed rozkwitem kwiatów. Z kolei błędnie nazywane przez ludzi „bąkami” trzmiele nie produkują miodu w ogóle: zbierają nektar i, tak jak wszystkie dziko żyjące pszczołowate, pełnią ważną dla całego środowiska rolę – zapylają kwiaty, drzewa owocowe i warzywa. Wykorzystując jako inspirację fakt, że pszczoły komunikują się ze sobą za pomocą tańca, powstał specjalny układ choreograficzny „Taniec Życia” oraz piosenka o tym samym tytule nawiązujące do pszczół i ich niezastąpionej roli w całym środowisku. Teledysk z choreografią zobaczyło ponad 600 tysięcy ludzi. 1. września jako nietypowe zwieńczenie edycji programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”, na kanale Youtube Kujawskiego odbędzie się premiera piosenki pt. „Taniec Życia”.

  (więcej…)