note.chiebukuro.yahoo.co.jp
svit-matrasiv.com.ua
profitinvestblog.blogspot.com


02 wrz 2014

kuj

Przyjaciele Pszczół – dziękujemy, że jesteście z nami!

Jedna pszczela robotnica potrafi wyprodukować w swoim życiu miód w ilości 1/12 łyżeczki do herbaty, ale wiele osób nie wie, że nie powstaje on dla ludzi. Jest to pokarm pszczół konieczny do przetrwania zimy i wczesnej wiosny przed rozkwitem kwiatów. Z kolei błędnie nazywane przez ludzi „bąkami” trzmiele nie produkują miodu w ogóle: zbierają nektar i, tak jak wszystkie dziko żyjące pszczołowate, pełnią ważną dla całego środowiska rolę – zapylają kwiaty, drzewa owocowe i warzywa. Wykorzystując jako inspirację fakt, że pszczoły komunikują się ze sobą za pomocą tańca, powstał specjalny układ choreograficzny „Taniec Życia” oraz piosenka o tym samym tytule nawiązujące do pszczół i ich niezastąpionej roli w całym środowisku. Teledysk z choreografią zobaczyło ponad 600 tysięcy ludzi. 1. września jako nietypowe zwieńczenie edycji programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”, na kanale Youtube Kujawskiego odbędzie się premiera piosenki pt. „Taniec Życia”.

  (więcej…)

27 sie 2014

WP_002521

 

Dnia 26 sierpnia na świeżym powietrzu, we wspaniałej wesołej atmosferze, dzieci z terenu gminy Będzino pożegnały Wakacje 2014 na placu zabaw w Dobrem. (więcej…)

26 sie 2014

Dnia 23 sierpnia 2014r. na placu rekreacyjnym w lasku w Mścicach odbył się Festyn Wiejski zorganizowany przez Radę Sołecką w Mścicach przy współudziale Gminy Będzino , Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie i Starostwa Powiatowego w Koszalinie. (więcej…)

23 sie 2014

DSC05648

Sierpień w naszej świetlicy mija równie atrakcyjnie co lipiec. Dzieci wyjeżdżały (więcej…)

21 sie 2014

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Dnia 14 sierpnia grupa dzieci wraz z opiekunami z terenu naszej gminy wyruszyła do Muzeum Bursztynu w Jarosławcu. Przekonaliśmy się, że nie jest to zwykłe muzeum. (więcej…)

19 sie 2014

20140809_170521

Dnia 9 sierpnia na boisku przy świetlicy w Strachominie już po raz drugi odbył się festyn rodzinny z okazji „Wielkiego Dnia Pszczół”. Pogoda dopisała, było ciepło a zabawa plenerowa była wesoła i kolorowa, wszędzie było widać uśmiechnięte pszczółki. (więcej…)